Lékovník

eJonas s.r.o.

drpillman.cz

Klient je společnost pohybující se řadu let v medicínském prostředí, kde se neustále snaží hledat nové výzvy a příležitosti, aby zjednodušila život svým pacientům.

Get it on Google Play
Lékovník

výzva

Na začátku byla myšlenka vytvořit mobilní aplikaci, která by sloužila jako připomínač, kdy si vzít který lék, a zároveň byla použitelná i pro pečovatele, a to jak v domácím prostředí, tak i v pečovatelské službě. Tento pečovatel by měl možnost kontrolovat, jestli si jeho klienti (pacienti) berou včas předepsané léky.

Naše spolupráce začala převzetím aplikace, kterou si náš klient objednal od jiné společnosti.  Výsledkem jejich spolupráce bylo sice splnění akceptačních kritérií a převzetí, ale také bohužel produkt, který téměř nefungoval. Po naší analýze jsme se rozhodli, že levnější řešení bude využít některých poznatků z vývoje, ale udělat aplikaci znovu z důrazem na její funkčnost a budoucí rozšiřitelnost.

Co jsme udělali

  • Mobile app UI & UX: Připravili jsme design, který je hezký na oko, ale především 100% funkční.
  • iOS & Android development: Aplikace AppBlock je dostupná pro Android na Google Play.
  • App website & marketing: Společně s appkou jsme rozjeli i web a postarali se o reklamu.

"skvělá aplikace! užívat léky správně nebylo nikdy jednoduší."

Logo Screen

přednosti aplikace

  • Jedinečné řešení pro pečovatelské služby.
  • Rychlý přístup k informacím.
  • Push notifikace a upozornění na konzumaci.
  • Snadné a intuitivní ovládání i pro starší lidi.

výsledky

Výsledkem je řešení, které graficky i funkčně odpovídá tomu, na co je dnešní uživatel zvyklý. Při návrhu uživatelského rozhraní jsme se snažili klást důraz na cílovou skupinu, kterou budou tvořit i starší lidé, a díky tomu se nám podařilo vytvořit aplikaci, kterou umí obsluhovat každý.

V aplikaci je propracovaný způsob notifikací, které upozorňují jak pečovatele, tak pacienty na případné problémy při užívání léků.

Monetizační model se opírá o dva pilíře. První skupinou jsou pacienti, kteří informace o užívání nesdílí a mají možnost zaplatit si za neomezenou funkcionalitu aplikace pomocí jednorázové platby. Tou druhou jsou pečovatelské služby, které mohou aplikaci nakoupit pro svoje pečovatele a jejich klienty.

Stáhněte na Google Play

Mám zájem o podobné řešení

Předpokládaný rozpočet*

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním. osobních údajů.